Page 1 of 1

Udu

Posted: Tue Dec 11, 2007 11:23 am
by Taavi Saimre
Hetkel Tallinna Lenujaamas tõsine udu. 400 meetri kaugusel asuv lennujaama uus terminalihoone on täiesti peidus.

Ka http://ristmikud.tallinn.ee/ kinnitab udu Tallinnas

Posted: Tue Dec 11, 2007 6:14 pm
by Egon Tinno
Udu on täna tõesti erakordselt tihe. Olin ise ka pool päeva Tallinnas ja Peterburi teel sõites ei olnud isegi Iru korstent näha (tavaliselt paistab juba Jõelähtmele :lol: ). Õnneks ei ole päris maad ligi (ei sega oluliselt autosõitu), on nagu natuke kõrgemal. Ja seda jätkus kuni Kõrvekülani välja (ja ilmselt veel palju kaugemalegi!).

Eks asjatundjad teavad, kuidas seda nimetatakse, kuid kuna mõistete osast ei ole siiani asja saanud, siis ei julge ise midagi pakkuda ka. Ja kas udul ja udul üldse on vahet? 8)

Posted: Tue Dec 11, 2007 8:17 pm
by Tarmo Tanilsoo
Ja Tartus oli ka täna pärast päikeseloojangut tihe udu...

Posted: Tue Dec 11, 2007 8:27 pm
by Egon Tinno
Tarmo Tanilsoo wrote:Ja Tartus oli ka täna pärast päikeseloojangut tihe udu...
[Postituse sisu on kustutatud]

See oli liiga irooniline märkus, mis ma tegin, parem kustutan selle, et mitte bänni saada.

Posted: Tue Dec 11, 2007 8:43 pm
by Tarmo Tanilsoo
Egon Tinno wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Ja Tartus oli ka täna pärast päikeseloojangut tihe udu...
[Postituse sisu on kustutatud]

See oli liiga irooniline märkus, mis ma tegin, parem kustutan selle, et mitte bänni saada.
Ah, pole midagi... Lugesin RSS feedist su posti... Oleksin pidanud täpsustama, et ööpäevaringne päikesevarjutus(ainult, et Kuu asemel varjutasid pilved) oli ka siin... Päikeseloojangus möödumisest andis märku pimenemine ning see, et ma teadsin, mis kell Päike loojuma pidi :lol:

Kas see udu oli siin üleriigiline probleem?

Posted: Tue Dec 11, 2007 8:52 pm
by Raul. K
Paar tundi tagasi oli Tartus tihe udu, nähtavus oli hinnanguliselt 150 meetrit ja sooja oli 6 kraadi. Nüüd seevastu on hakanud õhutemperatuur langema (olles nüüd 3,6 kraadi). Koos temperatuurilangusega on udu oluliselt hõrenenud, tibutab nõrka vihma.

Posted: Tue Dec 11, 2007 8:53 pm
by Piret
Ida- Virus polnud just nö. tihe udu. Tavaline sombus päev.

Posted: Tue Dec 11, 2007 11:02 pm
by Meevaras
Hiiumaal oli hommikul veidi udune, kuid mitte midagi märkimisväärset, küllap seda soosis ka suunda muutvast tuulest tekkinud tuulevaikus, loodetavasti järgnevad päevad löövad taeva veidi klaarimaks ja annavad veidi valgust niigi pimedasse päeva.

Posted: Mon Dec 31, 2007 5:46 pm
by Jüri
Vastan veidi hilinenult ajapuudusel, aga siiski. Udul ja udul on suur vahe. Eristatakse frontaalset, advektiivset, advektsioonilis-radiatsiooni-, radiatsiooni- ning nõlvaudu. Talvisel ajal on tegemist enamasti radiatsiooni- (kõrgrõhu korral) ja segatüüpi uduga madalrõhu korral.
Tihedaks loetakse udu siis, kui nähtavus on alla 100 m. Nimetatud vahemiku jooksul, millest te siin räägite, polnud udu ilmselt kordagi tihe (siiski, sõltub kokkuleppest, vahel loetakse udu tihedaks siis, kui nähtavus on 50-200 m ja sel korral tõepoolest oli kohati udu ka tihe).